Ironman Maleisië

Van Wikipedia, de gratis encyclopedie
Spring naar navigatie Spring naar zoeken
Triatlon Ironman Maleisië
evenementenlocatie Langkawi
Maleisië Maleisië Maleisië
Eerste loop 2000
organisator Wereld Triathlon Corporation
Records
afstand Zwemmen pictogram.svg 3,86 km

Fietsen (weg) pictogram.svg 180,2 km
Atletiek pictogram.svg 42.195 km

trackrecord Heren: 8:18:59 u, 2019
Spanje Spanje Javier Gomez Noya
Vrouwen: 9:19:00, 2017
Duitsland Duitsland Diana Riesler
Website Officiële website

De Ironman Malaysia is een jaarlijks triatlonevenement sinds 2000 over de Ironman- afstand (3,86 km zwemmen, 180,2 km fietsen en 42,195 km hardlopen) in Langkawi, Maleisië .

organisatie

Het maakt deel uit van de Ironman World Series van de World Triathlon Corporation en was de eerste wedstrijd van het seizoen sinds meerdere jaren. De deelnemers hebben de mogelijkheid om zich te kwalificeren voor een startplaats op de Ironman Hawaii .

De eerste Ironman Malaysia vond plaats in 2000 met slechts ongeveer 100 deelnemers. [1] De Ironman Malaysia is niet alleen populair bij Aziaten , aangezien het raceniveau relatief laag is in vergelijking met Europa . De atleten worstelen herhaaldelijk met de hitte en hoge luchtvochtigheid tijdens het racen op het eiland voor de noordwestkust van Maleisië.
Meer dan 200 helpers zorgden in 2005 voor de atleten en in totaal waren er zo'n 20.000 toeschouwers langs het parcours. Hierdoor is dit Ironman-evenement een niet onbelangrijke bron van inkomsten geworden voor de toeristische bedrijven op het eiland Langkawi.

Langkawi bij Pantai Cenang

In 2010 werd de Ironman Malaysia voor de tiende keer verreden. In de jaren 2011 t/m 2013 vond het evenement niet plaats en in 2014 werd op 27 september weer de Ironman Malaysia gehouden. Voor 2015 is de twaalfde editie nog verder uitgesteld naar november. [2]

Route

  • Het zwempodium loopt over een baan in de baai van de belangrijkste stad op het eiland Kuah - onder het symbool van Langkawi, een imposant standbeeld van een zeearend.
  • Daarna volgt de fietsroute over een circuit dat twee keer moet worden aangepakt.
  • Het laatste marathontraject duurt twee ronden. [3]

Cursusrecords

Het parcoursrecord is sinds 2017 in handen van de Duitse Diana Riesler met 9:19:00 uur en voor de mannen sinds de 17e editie in 2019 van de Spanjaard Javier Gómez Noya met 8:18:59 uur.

Winnaarslijst

Mannen Dames
nr. Datum / jaar Eerste plaats Tweede plaats Derde plaats
18e 30 okt 2021
17e 26 okt 2019 Spanje Spanje Javier Gomez Noya (SR) Zwitserland Zwitserland Philipp Koutny Brazilië Brazilië Thiago Vinhal
16 17 november 2018 Oekraïne Oekraïne Danylo Sapunov Japan Japan Kaito Tohara Zwitserland Zwitserland Urs Müller
15e 11 november 2017 Frankrijk Frankrijk Romain Guillaume Denemarken Denemarken Jens Petersen-Bach Duitsland Duitsland Roman Deisenhofer
14e 12 november 2016 Zweden Zweden Fredrik Croneborg Brazilië Brazilië Thiago Vinhal Japan Japan Kaito Tohara
13 14 november 2015 Zwitserland Zwitserland Mike Aigroz Zweden Zweden Fredrik Croneborg Verenigd Koningkrijk Verenigd Koningkrijk Harry Wiltshire
12e 27 sep 2014 Zweden Zweden Patrick Nilsson Zweden Zweden Fredrik Croneborg Slowakije Slowakije Karol Dzalaj
11 27 februari 2010 België België Marino Vanhoenacker Japan Japan Hiroyuki Nishiuchi Frankrijk Frankrijk Romain Guillaume
10 28 februari 2009 Australië Australië Luke Jarrod McKenzie Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Bryan Rhodos Australië Australië Brian Fuller
9 23 februari 2008 Duitsland Duitsland Faris Al-Sultan Tsjechië Tsjechië Petr Vabrousek Oostenrijk Oostenrijk Elmar Schuberth
8ste 28 februari 2007 Frankrijk Frankrijk Xavier Le Floch Verenigd Koningkrijk Verenigd Koningkrijk Andrew Johns Australië Australië Mitch Dean
7e 26 februari 2006 Australië Australië Jason Shortis Verenigde Staten Verenigde Staten Chris Lieto Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Bryan Rhodos
6e 27 februari 2005 Australië Australië Courtney Ogden Tsjechië Tsjechië Petr Vabrousek Tsjechië Tsjechië Jan Strangmuller
5 26 februari 2004 België België Luc van Lierde -2- Australië Australië Jason Shortis Tsjechië Tsjechië Petr Vabrousek
4e 23 februari 2003 België België Luc van Lierde België België Marino Vanhoenacker Japan Japan Yoshinori Tamura
3 27 januari 2002 Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Bryan Rhodos -2- Australië Australië Jason Shortis Duitsland Duitsland Lothar leer
2 31 januari 2001 Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Bryan Rhodos Duitsland Duitsland Lothar leer Zuid-Afrika Zuid-Afrika Raynard Tissink
1 mei 2000 Japan Japan Kaoru Matsuda
jaar Eerste plaats Tweede plaats Derde plaats
2021
2019 België België Tessa Kortekaas Japan Japan Naomi Washitsu Tsjechië Tsjechië Simona Křivánková
2018 Duitsland Duitsland Mareen hoeven Tsjechië Tsjechië Simona Křivánková Italië Italië Federica de Nicola
2017 Duitsland Duitsland Diana Riesler -4- (SR) Duitsland Duitsland Mareen hoeven Frankrijk Frankrijk Manon Genet
2016 Duitsland Duitsland Diana Riesler -3- Duitsland Duitsland Mareen hoeven Verenigd Koningkrijk Verenigd Koningkrijk Laura Siddall
2015 Duitsland Duitsland Diana Riesler -2- Spanje Spanje Gurutz Frades Zwitserland Zwitserland Natascha Badmann
2014 Duitsland Duitsland Diana Riesler Japan Japan Keiko Tanaka Australië Australië Duke Dimity-Lee
2010 Australië Australië Belinda Griffel -3- Italië Italië Edith Niederfriniger Verenigde Staten Verenigde Staten Hillary Biskaje
2009 Australië Australië Belinda Griffel -2- Duitsland Duitsland Nicole leer Japan Japan Maki Nishiuchi
2008 Australië Australië Belinda Granger Nederland Nederland Yvonne van Vlerken Japan Japan Yasuko Miyazaki
2007 Duitsland Duitsland Nicole leer Australië Australië Alison Fitch Japan Japan Yoko Hori
2006 Duitsland Duitsland Sonja Tajsich Hongarije Hongarije Zsuzsanna Harsanyi Australië Australië Charlotte Paul
2005 Australië Australië Belinda Halloran -2- Japan Japan Yasuko Miyazaki Verenigde Staten Verenigde Staten Sharon Hallahan
2004 Canada Canada Marylyn MacDonalds Japan Japan Yasuko Miyazaki Canada Canada Cailla Patterson
2003 Canada Canada Gillian Bakker Australië Australië Belinda Granger Australië Australië Susan Peter
2002 Mauritius Mauritius Danielle Florens Japan Japan Yasuko Miyazaki Japan Japan Ryoko Imai
2001 Australië Australië Belinda Halloran Zwitserland Zwitserland Natascha Badmann Australië Australië Susan Peter
2000 Australië Australië Susan Peter

web links

Individueel bewijs

  1. Badmann ingeschreven voor Ironman Maleisië (20 december 2000)
  2. Parcours (traject 2014)
  3. http://eu.ironman.com/~/media/df6acf7fcea64b02ac4ba73f8ced5bd1/immy2019%20runcourse.pdf